Aktywne filtry

Meble ogrodowe, to nic innego, jak meble przyczyniające się do letniego odpoczynku na świeżym powietrzu. Najczęściej stawiamy je w ogrodzie, na tarasie, bądź balkonie. We wszystkich tych miejscach z pewnością potrzebujemy miejsca, gdzie wygodnie spędzimy czas z rodziną i znajomymi. Dlatego przeważnie decydujemy się na zestawy, bądź kupujemy dużą ilość pojedynczych krzeseł i stołów. 

Taką formę mebli zobaczymy latem w wielu restauracjach. Dlaczego?

W lato największą uwagę przykuwają restauracje i puby na otwartej przestrzeni, ze względu na wakacyjny okres, w którym każdy pragnie odpocząć w cieniu, jednocześnie ciesząc się urokiem pory roku i otaczającej przyrody. Z tego względu, w godzinach szczytu, wiele miejsc w większych miastach, oferuje wolne miejsca tylko w środku. Co jest powodem do tego, że ludzie częściej decydują się na zakup takich ogrodowych mebli do siebie - na działkę, bądź do domu, by tam odpocząć bez konieczności rezerwacji. Dodatkowo niektórzy wolą spokojne miejsca, a spędzanie czasu w hałasie, nie jest dla nich formą relaksu.

Meble ogrodowe - jak je wybrać, by być zadowolonym?

Wybierając meble ogrodowe, powinniśmy sugerować się ilością wolnej przestrzeni. Meble na tarasie z reguły rzadko się przestawia, dlatego trzeba zadbać o to, by swobodne wstawanie przy innych, nie było problemem. Często zdarza się, że ktoś musi również wstać z nami, abyśmy mogli odejść od stołu, a to zaburza spokój gości.

 Jakie mamy na to rozwiązanie?

Czasem musimy zrezygnować z dużych gabarytowo mebli, aby odpoczynek był bardziej komfortowy. Lepiej zdecydować się na zgrabniejszy zestaw ogrodowy, bądź wybrać pojedyncze krzesła z stolikiem. Często w sklepach zdarzają się serie mebli, z tej samej kolekcji, by ilość krzeseł wybierał klient - warto z tego skorzystać.

Jeśli najczęściej odwiedza Cię spora grupa osób, możesz dokupić dodatkowe krzesła, bądź cały zestaw i schować część krzeseł np. do garażu, a wystawiać w razie potrzeby. 

Zestawy mebli ogrodowych

Meble ogrodowe najczęściej w zestawie zawierają sofę, dwa fotele oraz stolik. Jest to najpopularniejszy wybór, dlatego, że to standardowa ilość mebli w komplecie, co powoduje, że część klientów się na nią decyduje. Kupując zestawy, zaoszczędzamy czas, na szukanie mebli z tej samej kolekcji, ponieważ tu kupujemy wszystko jednocześnie. Często zdarza się tak, że kanapa, którą akurat wybraliśmy jest jedynym elementem z kolekcji, który nam odpowiada. Przeglądając oferty kilku mebli w komplecie, od razu widzimy, czy dany zestaw chcemy mieć na swojej działce.

U nas znajdziesz meble z wodoodporną powłoką, odporne na promienie UV, wiatr, deszcz, a nawet mróz. Dodatkowym udogodnieniem jest zdejmowana powłoka, którą można prać w pralce.

Jeśli brakuje Ci miejsca na kanapę i pojedyncze fotele, pomyśl nad stołem z dwoma ławkami. To rozwiązanie mniej eleganckie, jednak również typowe na grill w ogrodzie.

Stoliki kawowe

Wiele osób lubi wypić poranną kawę, by z pozytywną energią przeżyć dzień. Wypicie porannej kawy czy herbaty i zjedzenie śniadania, może być jeszcze przyjemniejsze na balkonie. Stoliki kawowe, które znajdziesz w Naszym sklepie, są na tyle uniwersalne, że dopasujesz je niemalże do każdego rodzaju krzeseł. Kwadratowe, okrągłe, drewniane, rattanowe - Ty decydujesz. Wszystkie modele są składane, by ich ewentualny transport był możliwy w każdej chwili. Dzięki funkcji rozkładania możesz wystawiać stolik tylko wtedy, gdy go potrzebujesz, a na codzień cieszyć się wolną przestrzenią.

Stoły ogrodowe

Nie zawsze chcemy decydować się na gotowe propozycje sprzedawców i wybierać meble w komplecie. Chcąc mieć bardziej oryginalny wystrój w swoim ogrodzie, lepiej samodzielnie wybrać stół oraz krzesła. Dzięki temu wybierzemy wszystko co odpowiada nam w 100%. Stoły do ogrodu są większych rozmiarów, dlatego jest to propozycja dla osób, które mają przestronny taras i wyprawiają większe imprezy.

Stoliki balkonowe 

To idealne rozwiązanie dla osób, które mają do zagospodarowania niewielką przestrzeń, a mimo wszystko zależy im na zjedzeniu posiłku na zewnątrz. Dzięki funkcji składania taki stolik zajmuje niewiele miejsca, w łatwy sposób możemy go zamontować do poręczy i zdjąć w razie potrzeby. Ze względu na małą powierzchnię, jest to rozwiązanie dla jednej osoby. Niektórzy takie stoliki stosują również jako funkcję ozdobną, ponieważ stolik jest zawieszony w powietrzu, atrakcyjnie  prezentują się na nim wszelkiego rodzaju doniczki z roślinami.