Filtruj według

Szerokość

Szerokość

Aktywne filtry

Chodniki nowoczesne to te o jednolitej barwie lub nowoczesnych- geometrycznych wzorach. Przeważanie wykonane w odcieniach szarości czy beżu lub brązu.  

Czy chodnik w nowoczesnym stylu można połączyć z antycznymi meblami?

Oczywiście, że tak. Główną zasadą jest zachowanie równowagi i proporcji stylu oraz znalezienie łączącej bazy. Połączenie stylów jest nieco cięższe niż zdecydowanie się na jeden, jednak dla oryginalnego efektu warto spróbować. Dobrym zestawieniem w salonie będzie nowoczesna kanapa z antyczną, drewnianą szafą, wzorzysty, nowoczesny dywan bądź chodnik w kolorystyce kanapy oraz dobranie współczesnego stolika kawowego, tak by wszystko tworzyło spójną całość. Warto cierpliwie dobierać poszczególne meble oraz dodatki do wnętrza, takim sposobem zakupy będą przemyślane, być może zaoszczędzimy pieniądze i uzyskamy lepszy efekt, a przecież o to właśnie chodzi!

Chodnik czy dywan w nowoczesnym stylu?

To zależy czego potrzebujesz. Jeśli szukasz czegoś do salonu lepiej spisze się dywan. Przeważnie salony w naszych domach są przestronne, stawiamy w nich kanapę, ławę przy której pijemy kawę oraz stół z krzesłami, tak by mogło usiąść więcej gości. Rozmieszczenie dywanów jest raczej podobne, głównie kładziemy dywany na środku pokoju bądź po prostu przy kanapie, bo tam spędzamy najwięcej czasu. Dlatego bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem są tu dywany. Zaś w przedpokoju może być różnie. Wszystko zależy od rozmiaru pomieszczenia i jego układu. Jeśli przedpokój jest długi lub zwyczajnie wąski, wybralibyśmy chodnik. Standardem jest kładzenie chodników w odległości co najmniej 50 cm od ścian, tak by podłoga wciąż była widoczna. Chodnik ma być ozdobą, a nie służyć za wykładzinę i zakryć całość podłoża. Przy większych powierzchniach możemy zdecydować się na dywan. Powinien być on niewielkich rozmiarów, tak by był wyłącznie dodatkowym elementem. Mamy do wyboru owalne, prostokątne bądź okrągłe, jednak to chodniki są bardziej popularne w tych wnętrzach.

Czym się kierować przy zakupie chodnika?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, gdzie chcemy go położyć. Zastanowić się, jaką funkcję będzie pełnił w pomieszczeniu - czy ma być dodatkiem w podobnej kolorystyce do reszty, tak by tworzył spójną całość,  zwracać uwagę gości kolorystyką bądź wzorem, gdy tylko wejdą do domu czy wyłącznie ogrzewać podłogę. Jeśli chodnik ma pełnić funkcję ozdobną, powinien być niewielkich rozmiarów, jednak nie na tyle małych, by zniknął w przestrzeni wnętrza, bo tak może się stać - co również musisz wziąć pod uwagę. Zapewne decydując się na chodnik, który ma zapewnić ciepło, wybierzesz jeden z większych i grubszych dostępnych na rynku. I będzie to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ten najlepiej wykona powierzone zadanie. W takiej sytuacji polecamy chodniki nowoczesne w stonowanej kolorystyce, posiadające delikatne wzory np. w szarościach, beżach czy brązach. 

 

Zachęcamy do przejrzenia naszych ofert, z pewnością znajdą Państwo chodnik bądź dywan do swojego wnętrza.