Aktywne filtry

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że dywan w pokoju dziecięcym to ważny element  wystroju. Dywan nie tylko sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ale także spełnia wiele praktycznych funkcji, począwszy od hamowania chłodu podłogi, a na amortyzacji upadków skończywszy.

 

Dywany dziecięce – jaki wzór najlepiej wybrać?

 

Chcąc wybrać jak najlepiej, powinniśmy przede wszystkim kierować się upodobaniami naszego dziecka. Szeroka gama wzorów i motywów w naszym sklepie z pewnością pozwoli dokonać jak najbardziej spersonalizowanego zakupu.

 

Najpopularniejszymi motywami są kolorowe wzory zwierzęce, postaci z ulubionych filmów animowanych naszych pociech, barwne kwiaty, czy też wzory imitujące boisko do gry bądź jezdnię. Bez dwóch zdań, taki dywan stanie się elementem codziennej zabawy i nieustannie pobudzać będzie wyobraźnię.

 

Dywany dziecięce – bezpieczeństwo i materiały

 

Oprócz wyglądu dywanu przy zakupie dywanu powinniśmy skupić się jeszcze na samym materiale. Od rodzaju tworzywa zależy, czy dywan będzie uczulał, czy będzie on łatwy w czyszczeniu i czy będzie wygłuszał hałasy.

Najlepszym wyborem będzie dywan o niskim i gęstym runie. Spełni wszystkie istotne funkcje – izolacje od zimna podłogi, wygłuszenie, a przede wszystkim pielęgnację nie sprawiającą problemów.

 

Wybierając dywan dla dziecka, można zastanowić się nad materiałami naturalnymi, takimi jak bawełna i wełna oraz sztucznymi, np. polipropylen, akryl czy poliamid. Najczęściej jednak do produkcji dywanów dziecięcych stosuje się syntetyk jakim jest polipropylen, dzięki któremu runo jest antyalergiczne i antystatyczne. Mało tego – ciężko go odróżnić od materiałów naturalnych, a jest od nich zdecydowanie bardziej wytrzymały, a dodatkowo dywany z polipropylenu są łatwe do utrzymywania w czystości.

Warto pamiętać, że wiele materiałów naturalnych może powodować alergie, zwłaszcza wełna. Mimo że dywany wykonane z materiałów naturalnych są odporne na zabrudzenia, zwykle nie są najlepszym wyborem, gdyż nie sprawdzają się jako przestrzeń do zabawy dla naszej pociechy. Dlatego dywany z akrylu są tak chętnie wybierane, gdy przychodzi do urządzenia pokoiku dla dziecka. Ich dodatkowym atutem jest wysoka odporność na bakterię i pleśń. Są miękkie, sprężyste i niezwykle delikatne, co czyni je idealną przestrzenią do codziennych zabaw.

 

Dywany dziecięce z certyfikatem – dlaczego jest to ważne?

 

Aby mieć pewność, że zakupiony przez nas dywan jest całkowicie bezpieczny warto sprawdzić przyznany mu atest. To on daje nam stuprocentową pewność, że wszelkie wymogi higieny zostały spełnione. Dywany z atestem są bezpieczne i antyalergiczne, a zarazem miękkie i przyjemne.

Certyfikowany dywan to pewność, że będzie on cechował się wysoką trwałością, będzie odporny na ścieranie i odkształcenia. Ważnym jest też, że taki dywan charakteryzuje się właściwością antyelektrostatyczną, dzięki której nie przyciąga kurzu i jest prosty w czyszczeniu.  

 

 

Nasze kolekcje dywanów dziecięcych

 

Dywany dziecięce z certyfikatem znajdą Państwo w kolekcjach Bambino i Lovela Kids.

Blisko 50 wzorów do wyboru. Każdy dywan z tych kolekcji spełnia wymagania higieniczne oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia co potwierdza atest bezpieczeństwa  Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.