Aktywne filtry

Najpopularniejsze na rynku są dywany prostokątne, jednak te o których dziś będzie mowa - dywany okrągłe oraz owalne, cieszą się coraz większą popularnością. Jest to niestandardowe rozwiązanie, które z pewnością pozwala zwrócić uwagę na dywan i jego najbliższe otoczenie, bez względu na rozmiar i kolor. 

Jakie dywany posiadamy?

W sprzedaży mamy dywany okrągłe gładkie, które cechuje klasyka, uniwersalizm ze względu na zastosowanie jednego koloru.

Nie brakuje także popularnych dywanów antypoślizgowych, które można prać w pralce w 30 stopniach oraz dywanów w stylu loftowym. Te z kolei posiadają powłokę antyelektrostatyczną, dzięki której kurz i brud nie przylegają do niego.

Rozmiary dywanów okrągłych

50 cm, 60 cm, 80 cm, 100 cm, 120 cm, 160 cm, 200 cm

Rozmiary dywanów owalnych

60x100 cm, 80x150 cm, 120x170 cm, 120x180 cm, 140x190 cm, 160x220 cm, 200x290 cm

Jak podkreślić wnętrze za pomocą okrągłego dywanu?

Chcąc podkreślić wnętrze musimy się zastanowić dlaczego. Jeśli np. kanapa jest jasnych, dość bladych kolorów, warto zatem zdecydować się na coś wzorzastego, co podbije kontrast i ociepli podłogę. Taki dywan powinien być mniejszych rozmiarów, by tworzył jedynie dodatek do reszty mebli, akcesoriów, a nie zajmował większości paneli i maskował ich naturalne piękno. 

Dywany owalne - gdzie będą wyglądały dobrze?

Z reguły ludzie decydują się na to rozwiązanie w sypialni, by nadać przytulnego klimatu. Jednak my polecamy położyć taki dywan w łazience. Trzeba jednak zadbać o to, by kontakt z wodą nie był problematyczny. Najlepszym rozwiązaniem wtedy będą dywany antypoślizgowe, które trzymają się podłoża i są łatwe w czyszczeniu, ponieważ posiadają funkcję prania w pralce.