Aktywne filtry

Kuchnia jest pomieszczeniem, które przede wszystkim powinno być praktyczne. Względem tym kierujemy się przy wyborze sprzętów kuchennych, frontów szafek, blatów kończąc na akcesoriach. Podłoga kuchenna również powinna być przyjazna dla użytkownika. Przez wiele lat oczywistym wyborem były płytki ceramiczne czy kamiennie. Podłogę taką bowiem łatwo jest utrzymać w czystości. Obecnie budowę mieszkania czy domu często posiadają kuchnię otwartą na jadalnią czy salon. W takim przypadku często w kuchni gości ta sama podłoga co w sąsiadującym pomieszczeniu czyli np. panele czy parkiet drewniany. Bez względu na to czy mamy w swojej kuchni podłogę wykończoną płytkami czy panelami warto położyć na niej dywanik kuchenny.

Dlaczego warto kupić dywan do kuchni?

Dywan kuchenny położony w miejscu najczęściej użytkowanym ( przy blacie roboczym czy zlewie kuchennym) zapewnia dodatkową ochronę przed chłodem Naszym stopom. Nie każdy przecież posiada ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo chroni podłogę przez zniszczeniem. Ile razy np. przy zmywaniu naczyń jakąś szklanka czy inne naczynie spadło Nam na podłogę. Uszkodzenia mechaniczne w płytkach czy panelach są nie do naprawienia. Położenie specjalnego dywanu do kuchni zapewni ochronę podłogi przed uszkodzeniami/ odpryskami a może i nawet uratuje kilka naczyń amortyzując ich upadek.  

Dywan do kuchni ma również za zadanie chronić podłogę przed wilgocią. Jest to szczególnie ważne gdy na podłodze goszczą panele drewniane czy parkiet. Przy zmywaniu czy gotowaniu przecież łatwo jest o upadek kilku kropli wody czy innego płynu na podłogę. 

Powyżej omówiliśmy względy typowo praktyczne warto jednak wspomnieć o walorach wizualnych. Dywan do kuchni ma chronić podłogę przez uszkodzeniami ale również świetnie się sprawdzi jako kamuflaż dla podłogi, która już wiele lat i nosi ślady użytkowania. Obecnie oferujemy swoim klientom duży wybór wzór i kolorów dywanów do kuchni. Łatwo jest więc wybrać coś dla siebie. Szybko i łatwo możemy odmienić wnętrze swojej kuchni kładąc dywan o określonych wzorze czy barwie.

Na jaki rozmiar dywanu do kuchni się zdecydować?

Tutaj panuje całkowita dowolność. Dywany do kuchni produkowane są w wielu zróżnicowanych rozmiarach. Te małe można położyć blisko zlewu kuchennego. Te w kształcie prostokątów- chodników kładziemy wzdłuż wszystkich szafek kuchennych. Można również zdecydować się na duży rozmiar, który ma zakryć znaczną część lub całość podłogi kuchennej. 

Czemu dywany do kuchni są cienkie?

Dywan do kuchni ma być nie tylko ładny ale przede wszystkim praktyczny. Nasze kolekcje dywanów do kuchni są wykonane w innowacyjnej technologii, która zapewnia im wysoką wytrzymałość na ścieranie, czyszczenie czy wilgoć. Dywaniki kuchenne są cienkie ponieważ mają się „stopić” z podłogą.  Dywany kuchenne muszą być bezpieczne dlatego też Nasze dywaniki są wyposażone w antypoślizgowy spód. 

Jak czyścić dywany do kuchni?

Jeśli uważnie czytaliście Państwo tekst powyżej już wiecie, że Nasze dywany do kuchni można prać w pralce w 30 stopniach. Przestrzegając zaleceń producenta dywanik będzie Nam służył bardzo długo.  Na co dzień Nasze antypoślizgowe dywany do kuchni można z łatwością odkurzać i czyścić np. wilgotną szmatką. Zastosowanie znajdą również środki przystosowane do czyszczenia dywanów w formie pianek czy proszków. 

Nasza oferta dywanów do kuchni.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami dywanów do kuchni Klara i Universal. Te dwie kolekcje w swojej ofercie posiadają dywany o cechach opisanych powyżej jak i szeroki wybór modeli nowoczesnych czy klasycznych o szerokiej palecie kolorystycznej.