Aktywne filtry

Jeśli zmagasz się z problematyczną, zimną podłogą w swojej łazience, to idealnym rozwiązaniem będzie położenie w niej dywanu. Dywaniki łazienkowe to ważny element każdej łazienki. Posiadają one wiele cech, dzięki którym poranne funkcjonowanie będzie łatwiejsze. 

Oszczędź sobie obaw o poślizgnięcie się na podłodze i bezpiecznie szykuj się do wyjścia!

Dlaczego warto mieć dywan w łazience?

Dywany łazienkowe zaprojektowane zostały z myślą Twoim bezpieczeństwie. Stworzone zostały tak, by nawet w przypadku pośpiechu przed pracą, ryzyko upadku było niewielkie. Antypoślizgowy spód dywanu zabezpiecza go przed przesuwaniem, dzięki czemu trzyma się stabilnie podłoża i chroni użytkowników przed przewróceniem się. 

Co sprawia, że dywany antypoślizgowe są najlepszym wyborem do łazienki?

Główną zaletą jest bezpieczeństwo osób korzystających z łazienki, ale do równie ważnych cech zalicza się odporność na wodę i wilgoć. 

Dywany łazienkowe mają codziennie styczność z wodą, dlatego i również z wilgocią. Ich zadaniem jest wchłanianie kropel wody, które pojawiają się na nim podczas brania kąpieli, wyjścia z wanny, wyjmowania prania z pralki czy nawet mycia zębów i suszenia włosów. Dywan jest pokryty specjalną powłoką, dzięki której rozprzestrzenianie się bakterii, grzybów jest uniemożliwione. 

Ciepło w łazience

Szykując się do kąpieli, chcemy mieć pewność, że będzie nam ciepło przed jak i po. Nie mając ogrzewania podłogowego w łazience oraz dywanu, jesteśmy zmuszeni wyjść z wanny na zimne płytki podłogowe. Odbiera nam to poczucie komfortu, ale także dodatkowo naraża na przeziębienie. Dlatego warto zdecydować się na dywanik łazienkowy, który ochroni nas przed złymi doświadczeniami. W swojej ofercie posiadamy dywany pojedyńcze jak i komplety dywaników.

Pranie 

Dywany, które stosowane są w miejscach, gdzie mają kontakt z wilgocią powinny być czyszczone w specjalny sposób, a najlepiej w pralce. Dywany, które posiadamy w sprzedaży są przeznaczone do prania w pralce. Wystarczy taki dywan włożyć do pralki zwinięty, bądź złożony w kostkę i wyprać w temperaturze 30 stopni.

Aranżacja 

Jeśli brakuje Ci unikatowego dodatku do łazienki, to właśnie dywan może zapewnić ten niepowtarzalny design. Dokupienie dywanu pod kolor reszty akcesoriów, to również dobra opcja, na którą warto się zdecydować.

Jaki rozmiar dywanu do łazienki wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaka duża jest łazienka w Twoim domu. Do mniejszych zalecamy najmniejszy wymiar, czyli 60x100 cm, jednak posiadamy także 80x150 cm oraz 120x170 cm, które rzadko stosowane są w tego rodzaju pomieszczeniach, ze względu na zakrycie zbyt dużej powierzchni.