Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Aktywne filtry

Łazienki w Naszych domach w znacznej ilości mają podłogi wykończone płytkami ceramicznymi czy kamiennymi. Z tego względu, posadzka ta jest zimna i niezbyt przyjemna w dotyku dla bosych stóp. Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu- dywaniki łazienkowe. Oprócz funkcji praktycznych pełnią również funkcje estetyczne. Szybko, tanio i łatwo mogą zmienić wygląd całego pomieszczenia. 

Czego wymagamy od dywanika łazienkowego?

 

Dywaniki łazienkowe od razu przyciągają nasz wzrok po wejściu do łazienki. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na osiąganie różnych efektów aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrany kolor czy wzór upiększa naszą łazienkę. Jednak dywanik łazienkowy oprócz tego, że ma być ładny musi mieć również inne cechy.

Dywan z salonu, pokoju dziecięcego czy sypialni może nie spełniać swoich właściwości w łazience. Warto zaznajomić się z opisem produktu podanym przez producenta. Jeśli w naszej łazience stosujemy ogrzewania podłogowego należy upewnić się czy dywanik może być położony na takiej podłodze.  Na szczęście producenci podążają za rynkiem, śledzą trendy i dostosowują swoje produkty to realiów.

Głównym zadaniem dywaników czy kompletów łazienkowym jest chłonięcie wody i wilgoci. Położony przy wyjściu z wanny czy prysznica pozwoli na otrzymanie podłogi czystej i suchej.

 

Odporność dywaników łazienkowych na wilgoć i wodę.

 

Łazienki są często najmniejszym pomieszczeniem w Naszych domach i mieszkaniach a to jednak w nich panuje największa wilgoć. Powinniśmy zadbać o jej odpowiednią wentylację. Użyty w łazience dywanik łazienkowy powinien doskonale znosić wysoką wilgotność jak i częsty kontakt z wodą. Musi ją dobrze i szybko chłonąć jak i schnąć. Dywanik nie powinien po kontakcie z wodą się odkształcić czy zmienić kolor. Stąd też należy zwracać uwagę na skład dywanika. Czytajmy etykiety i opisy produktów. Dywaniki łazienkowe wykonane choćby z bawełny najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu. Bawełna jako materiał naturalny doskonale przyjmuje i oddaje wodę czy wilgoć. Jest odporny na jej wpływ. Takie dywaniki można często prać w pralce a mimo to dalej będą Nam służyły i cieszyły oko nienagannym wyglądem.

 Dywaniki łazienkowe antypoślizgowe

 

Już wiemy, że dywanik ma za zadanie chłonąć wodę i wilgoć w Naszych łazienkach. Warto również zwrócić uwagę na spód takiego dywanika. Wychodząc z wanny czy prysznica nasze stopy są mokre. Nie trudno wtedy o wypadek. To niebezpieczeństwo można łatwo ograniczyć stosując dywanik ze specjalnym, antypoślizgowym stopem. Zastosowanie, najczęściej gumowanego spodu, zapewni Nam stabilne, bezpieczne podłoże. Dywaniki łazienkowe antypoślizgowe można kłaść na każdy rodzaj płytek ceramicznych, kamiennych, czy na panele lub nawet na drewnianą podłogę. Nie wymagają dodatkowego podklejenia czy stosowania innych zabezpieczeń. Wystarczy je położyć i można cieszyć się ładniejszą i bezpieczną łazienką.

 

Jak czyścić dywaniki łazienkowe?

Obecnie dywaniki łazienkowe przystosowane są do prania w pralce. Jest to bardzo wygodne, praktyczne rozwiązanie. Dywaniki przeważnie są nieduże więc i nie zajmują dużo miejsca w pralce. Dywanik należy jedynie wcześniej odkurzyć czy wytrzepać. Przeważnie temperatura prania wynosi 30-40 stopni.  Pozwoli to na usunięcie zabrudzeń i zapewni higieniczną czystość. Jeśli dywanik łazienkowy jest większy i nie mieści się do pralki z pomocą przyjdą Nam gotowe pianki czy płyny czy czyszczenia dywanów.

Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta co do sposobu czyszczenia czy prania dywanika

 

Szeroki wybór wzorów i kolorów dywaników łazienkowych. Co wybrać?

 

Z powyżej lektury już wiemy, że dywanik powinien charakteryzować się wysoką chłonnością wody i wilgoci jak i powinien posiadać antypoślizgowy spód. Jednak jaki wzór czy kolor wybrać?

Obecnie nowocześnie urządzone wnętrza i łazienki lubią się z szarościami czy beżami. Spokojna kolorystyka idealne wpasowuje się w takie aranżacje. Za sprawą dywanika w żywych kolorach łatwo możemy zmienić charakter wnętrza. Dodać mu energii. Zmiana dywanika to również łatwy i stosunkowo tani sposób na zmianę wyglądu Naszej łazienki w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.

Na rynku spotykamy dywaniki czy komplety łazienkowe w kształcie prostokąta czy koła.  Wszystko zależy od powierzchni jaką mamy do przykrycia a reszta to już tylko kwestia Naszej wyobraźni i Naszego gustu.

Nasze kolekcje dywaników/ kompletów łazienkowych.

„Pani Dywanik” oferuje dwie kolekcje typowych dywaników łazienkowych. Są to kolekcje Monako i Berlin.

Komplety łazienkowe Monako to idealne połączenie atrakcyjnej ceny i dobrej jakości wykonania. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wyposażone w antypoślizgowy spód i przystosowane to prania w pralce cieszą się u Nas ogromną popularnością.

Komplety łazienkowe Berlin to doskonała jakość produktu. Wykonane w 100 % z naturalnego materiału- bawełny doskonale chłoną wilgoć i szybko schną. Doskonale przy ogrzewaniu podłogowym.

Również dywany antypoślizgowe z kolekcji Klara i Universal doskonale odnajdą się w łazience.  Jeśli nie szukasz kompletu dywaników a pojedynczego to coś zdecydowanie dla Ciebie. Wszystkie posiadają antypoślizgowy spód i można je prać w pralce w 30 stopniach.