Aktywne filtry

Dywany wykonane w stylu vintage, jako jedne z niewiele przemycają w sobie historię. Dzięki nim łatwo nadasz wnętrzu charakter i osobowość. Idealne do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, retro a nawet skandynawskim. Sprawdzą się również w wnętrzu prostym, nowocześnie urządzonym- szybko nadadzą mu określony styl i ocieplą je. Dywany wykonane w stylu vintage są obecnie bardzo popularne- posiadają wielu zwolenników. Są nie tylko śliczne, z charakterem, ale i również bardzo praktyczne i przyjazne użytkownikom.

Co kryje się pod hasłem vintage?

To nic innego jak przenoszenie rzeczy z innej epoki lub stylizowaniu ich na takie. To również łączenie stylów pochodzących z różnych epok. Z definicji rzeczy typu vintage są wysoko gatunkowe, mało podatne na zniszczenia. Wnętrze w stylu vinage tworzy się w ten sam sposób, czyli m.in. stylizując nowe rzeczy na wzór starych. Łatwo uzyskać taki efekt dzięki dywanom vintage.

Dywany vintage to klasyczne, dekoracyjne motywy wykonane w nowoczesnej kolorystyce ale również minimalistyczne wzory stworzone dzięki mieszance barw. Często zwane też dywanami postarzanymi a to racji użytych barw. Vintage lubi kolory niebieskości, rudości, bru zieleni czy beży. Umiejętnie skomponowane faktycznie wyglądają jakby dywan miał wiele lat. Efekt sprania, wytarcia czy przetarcia również uzyskuje się poprzez równie odcienie tego samego koloru.

W aranżacji wnętrza w styli vintage bardzo ważne są odpowiednie proporcje . Należy zwrócić szczególną uwagę na detale- dekoracje. Zamiast ich dużej ilości postawmy na wyraziste akcenty w mniejszej ilości takich jak lampę czy fotel retro.

Do jakiego pomieszczenia sprawdzą się dywany vintage?

Dywan vintage najczęściej sprawdza się jako dywan do salonu. Nie ukrywajmy, że to właśnie aranżacji salonu poświęcamy najwięcej czasu. To w nim na co dzień odpoczywamy, spotykamy się z rodziną tworząc ognisko domowe. Dbamy o odpowiedni wybór mebli- stolików kawowych czy sofy ale i dodatków m.in. dywanu. Jeśli Nasze wnętrze łączy ze sobą przeszłość i nowoczesność dywan vintage dopełni je i scali- podkreślając jego charakter. Dywan w stylu retro można również zastosować w wnętrzu urządzonym mocno nowocześnie, a nawet w stylu skandynawskim. W modernistycznym wnętrzu spełni funkcję kontrastu i stanie się jego główną ozdobą.

Gabinet również może zostać przyozdobiony dywanem w stylu vinage. Często goszczą w nim antyki czy meble wykonane w stylistyce postarzane- dywan w stylu retro będzie więc naturalnym wyborem.

Nasza oferta dywanów vintage.

W sklepie internetowym panidywanik.pl znajdą Państwo specjalną kolekcje dywanów Keny poświęconą właśnie temu stylowi. Wykonane jedynie z wysoce gatunkowo materiałów w wyspecjalizowanej fabryce w Turcji. Odpowiednio dobrane kolory i różne tonacje niebieskości, rudości, zieleni, brudnego różu czy beżu tworzą ponadczasową mozaikę. Dostępne są zarówno modele swoim wzornictwem nawiązującym do klasycznie, tradycyjnie zdobionych dywanów jak i te nowoczesne, minimalistyczne wzory.

Dywany, z utkaną na nich historią, to łatwy sposób na stworzenie unikalnego wnętrza z charakterem.