Aktywne filtry

Dywany klasyczne to ponadczasowe wzory i styl sam w sobie. Tak jak „mała czarna” dla kobiety będzie doskonałym wyborem na każdą okazję jak i dywan klasyczny z rozetą odnajdzie się w każdym wnętrzu.

 

Dywan z tradycyjnym wzorem to styl i elegancja, który obecnie wraca do łask. Ponownie doceniamy jego urodę jak i niezwykłą praktyczność tychże wzorów. Jeszcze do niedawna dywan klasyczny gościł głównie w domach osób starszych mających urządzone wnętrza w antyki czy inne ciężkie, drewniane meble. Przez jakiś czas niedoceniany z hukiem powraca do Naszych domów. Coraz więcej osób młodych również kupuje dywany tradycyjne? Czemu? Pasują one absolutnie do każdego wnętrza- nie tylko tych urządzonych klasycznie. Wnętrze nowoczesne, minimalistyczne również kocha klasykę. Może być to świetny sposób na łączenie stylów czy jego przełamanie.

 

Dywan klasyczny z rozetą to klasyka wśród klasyki. Centralnie umieszczona rozeta wygląda po prostu ślicznie. Jest cudownym elementem zdobiącym dywan. Dodaje mu klasy i elegancji.

 Dywany klasyczne bogato i gęsto zdobione to świetny wybór jeśli zależy Nam nie tylko na urodzie dywanu ale również gdy chcemy by dywan był praktyczny. Zawsze powtarzamy klientom: „dywan jest dla Was a nie wy dla dywanu”. Cóż to znaczy? Dywan ma być łatwy w utrzymaniu w czystości. Wszyscy zgodzą się, że dywan np. w jednolitym czarnym kolorze jest niebywale trudny w użytkowaniu. Widać na nim każdy okruszek, niteczkę czy po prostu kurz. Możemy odkurzać taki dywan niemalże codziennie a i tak nie zawsze będzie wyglądał na czysty i zadbany. Szukajmy więc wzorów, które są łaskawe dla Nas. Dywan klasyczny dzięki gęstości motywów kwiatowych, zwierzęcych czy roślinnych spowoduje, że drobne zanieczyszczenia nie będą po prostu widoczne. Tradycyjny dywan nie wymaga codziennego odkurzania. Zawsze wygląda świetnie.

 

Dywany klasyczne są świetnym wyborem również dla osób dbających o środowisko. Kupując dywan pod wpływem trendów z pewnością po upływie 2-3 lat będziemy chcieli go wymienić na nowy- modniejszy. Inwestując zaś w porządny gatunkowo dywan klasyczny unikniemy tego zabiegu. Będziemy mieli zawsze modny dywan na podłodze.

Gdzie położyć dywan klasyczny?

Jest to oczywisty wybór do salonu czy gabinetu. Odnajdzie się również świetnie w jadalni czy sypialni.