Aktywne filtry

Dywany w stylu boho to niewątpliwie hit wnętrzarski. Od kilku lat możemy zauważyć rosnącą popularność tego trendu. Styl boho wywodzi się od artystycznej bohemy i kojarzy się z swobodą, artystycznym nieładem i przytulnością. Boho uwielbia stonowaną kolorystyką- przeważnie królują tutaj kolory ziemi tj. beże, brązy, szarości ale spotkać można również i mocniejsze barwy. Delikatne kolory często łączone są lekko geometrycznymi lub etnicznymi wzorami. Motywy inspirowane są sztuką indyjską, afrykańską jak i wzorami etno i ludowymi.

Najpopularniejsze dywany boho to teraz te ozdobione geometrycznymi wzorami takimi jak kwadraty, romby czy prostokąty, uzyskanymi poprzez kolor lub strukturę runa- sposób tkania. Ciekawie prezentują się dywany dwupoziomowe tkane wykonane w tym stylu. Beżowe i szare dywany boho cieszą się obecnie największą popularnością. 

Dywany boho mogą występować jako dywany sznurkowe- płasko tkane, mogą posiadać klasyczne dywanowe runo o wysokości od 10 do 20 mm lub mogą występować jako dywany dwupoziomowo tkane. 

Dywany w stylu boho świetnie sprawdzą się w salonie czy sypialni. Dzięki dostępności wielu rozmiarów każdy z pewnością znajdzie dywan dostosowany do jego wnętrza- czy to jako główny dywan w salonie czy mniejszy dywanik.