Aktywne filtry

Niebieski jako kolor natury budzi w Nas pozytywne skojarzenia- z morzem, niebem oraz przestrzenią. Gdy po całym aktywnym, intensywnym dniu pracy wracamy do domu, a otacza Nas kolor niebieski, uspokajamy się i relaksujemy. Kolor ten działa pomaga zredukować stres i sprzyja odpoczynkowi. Łagodzi napięcia i stresy. Patrząc z punktu psychologicznego- koloroterapii- niebieski, jako kolor chłodny i uspokajający, obniża ciśnienie krwi, uśmierza ból. Idealnie pasuje do sypialni. Jeśli należysz do osób przemęczonych i mocno zestresowanych warto tą barwę wprowadzić do wystroju wnętrza. Kolor ten kojarzy się z czystością i wodą dlatego często bywa stosowany w łazienkach czy kuchniach. 

Łatwym sposobem na wprowadzenie koloru niebieskiego do wnętrza jest zastosowanie dodatków dekoracyjnych w tym kolorze- poduszek, zasłon czy dywanów. Niebieski dywan na pierwszą myśl może wydawać się odważnym posunięciem jednak odpowiednio wybrany odcień niebieskości i wzór stworzy ciekawy efekt.  Należy postępować według dwóch zasad. Pierwsza mówi o tym, że wszystkie dodatki kolorystyczne we wnętrzu powinny pochodzić z tej samej gamy kolorystycznej. W tym przypadku mamy zatem do dyspozycji wszystkie odcienie niebieskiego od jasnoniebieskich pastelowych błękitów aż po ciemnoniebieski odcienie. Niebieski dywan będzie się zatem doskonale prezentował w towarzystwie dodatków o ton jaśniejszych lub ciemniejszych od niego.  Druga zasada przeznaczona jest dla miłośników mocniejszych i odważniejszych połączeń kolorystycznych. Mianowicie szukając towarzysza dla koloru niebieskiego wybierajmy ten kontrastowy- tzw. Kolor dopełniający. Dla niebieskiego jest to kolor żółty czy czerwony. Projektanci często łączą niebieskości z odcieniami złota co daje bardzo ciekawy i szlachetny efekt. Doskonałym towarzystwem dla koloru niebieskiego jest oczywiście biel i jego pochodne. Dlatego też niebieskie dywany często kładzione są w jasnych- białych łazienkach czy kuchniach. Ciemnoniebieski dywany świetnie pasują do salonu szczególnie tego urządzonego w stylu skandynawskim czy marynarskim. 

Niebieskie dywany w Naszym sklepie internetowym.

Z Naszą pomocą szybko i łatwo odmienisz wygląd swojego wnętrza. Niebieski dywany w naszym sklepie to nowoczesne i klasyczne wzory. Znajdziesz u Nas dywany niebiesko- szare w modnych skandynawskich wzorach. Oferujemy również modne niebiesko- złote dywany z antypoślizgowym spodem, które idealnie pasują do kuchni czy łazienki.