Aktywne filtry

Jeszcze kilka/ kilkanaście lat temu w Naszych kuchniach królowały podłogi wykończone wszelkiego rodzaju płytkami. Płytki ceramiczne, kamienne itp. są oczywistym wyborem jeśli chcemy otrzymać podłogę praktyczną- łatwą w utrzymaniu. Taką podłogę można łatwo i szybko umyć. Poza tym odporna jest na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne.

Obecnie można zaobserwować, iż coraz częściej do kuchni wybieramy ten rodzaj paneli podłogowych, które są położone np. w salonie. Szczególnie ma to miejsce gdy kuchnia stanowi formę aneksu kuchennego o otwartym planie.

Nasi klienci co raz częściej wybierają do swoich kuchni dywaniki kuchenne o właściwościach antypoślizgowych. Czemu? Dywanik taki położony przeważnie przy zlewie czy zmywarce jest niezwykle praktyczny. Jest to miejsce najbardziej podatne na ubrudzenie. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na dywaniku, nie są przenoszone dalej choćby do salonu. Podłogę łatwiej utrzymać w czystości. Co więcej nawet mały dywanik chroni nasze stopy przed chłodem podłogi.

Po co nam dywaniki kuchenne antypoślizgowe?

Jak wspomniano wyżej głównie ze względów praktycznych.

Nie ma ukrywać, że w kuchni spędzamy dużo czasu. Przygotowujemy posiłki dla siebie, dla rodziny. Następnie sprzątamy i porządkujemy kuchnię. Warto zadbać o swoją wygodę.

Po pierwsze dywany kuchenne stanowią idealną izolację co ma szczególne znaczenie jesienią i zimą. Przyjemne w dotyku pozwalają na stąpanie po nich nawet bosymi stopami.

Po drugie amortyzują gdy coś spadnie nam na podłogę. Nie raz „uratowały" jakąś szklankę czy kubek. Tym samym chronią i nasze podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Płytki nie pękną, panele nie zostaną porysowane.

Po trzecie w przypadku gdy podłoga jest lekko zniszczona- porysowana czy miejscami wyszczerbiona, możemy łatwo zakryć jej niedoskonałości.

Po czwarte- wyglądają po prostu ładne  Można w łatwy i tani sposób zmienić wygląd swojej kuchni.

Mit o tym, że dywany w kuchni są niepraktyczne odszedł w zapomnienie. Nowa, innowacyjna technologia produkcji naszych dywaników kuchennych jest do kuchni idealna, ale o tym niżej.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywanu kuchennego?

 

Kupując dywan kuchenny kierujmy się nie tylko względami wizualnymi ale szukajmy dywanu przystosowanego do tego pomieszczenia. Dywan, choćby ten najpiękniejszy, jeśli jest wykonany z niewłaściwego materiału czy ma niewłaściwą długość włosia może się w kuchni nie sprawdzić.  Warto przed zakupem upewnić się, że dywan kuchenny nie tylko będzie się Nam podobał, ale będzie praktyczny i bezpieczny. Dywan kuchenny musi być przystosowany do częstego kontaktu z wodą czy wilgocią. Musi się łatwo czyścić. Powinien mieć również antypoślizgowy spód by ładnie przylegał do podłogi.

Jaką grubość dywanu wybrać?

 

Do pokoju dziennego, dziecięcego, gabinetu czy sypialni szukamy dywanów grubych, zbitych, gęsto tkanych z oczywistych względów. Jednak dywan o wysokim runie w kuchni się nie sprawdzi.

Dywan kuchenny powinien być zdecydowanie cieńszy. Grubość Naszych dywanów kuchennych to 5 mm. To zdecydowanie wystarczy by produkt był: wytrzymały, praktyczny i miły w dotyku. Niskie runo łatwiej jest czyścić choćby wilgotną szmatką. Dywanik taki nawet po wielokrotnym czyszczeniu czy praniu w pralce dalej będzie cieszył swoim nieskazitelnym wyglądem.

Do kuchni zdecydowanie unikajmy dywanów typu shaggy. Owszem, są piękne ale w tym pomieszczeniu kompletnie się nie sprawdzą.

W Naszej ofercie znajdą Państwo kolekcje dywanów Klara i Universal zaprojektowanych specjalnie z myślą o kuchni. Cienkie, łatwe w czyszczeniu z antypoślizgowym spodem- są idealne!

Na jaki rozmiar dywanu kuchennego się zdecydować?

 

Przed zakupem każdego dywanu należy oczywiście zmierzyć podłogę i ustalić jaki rozmiar będzie pasował do Naszego pomieszczenia. Wybierając dywan do kuchni kierujemy się trochę innymi zasadami niż kupując dywan do salonu czy innego pomieszczenia.

Z oczywistych względów kuchnie przeważnie mają kształt podłużny. Stąd dywany kuchenne często są wąskie. Kładziemy je blisko szafek kuchennych tam gdzie przygotowujemy posiłki czy korzystamy ze zlewu. Jeśli podłoga w kuchni jest ładna nie ma potrzeby zakrywać jej w całości. Dywan ułóżmy tylko koło szafek. Zapewni to Nam wygodę jego użytkowania. Wszelkie zabrudzenia pozostaną na dywanie- nie będziemy ich przenosić do innych pomieszczeń.

Obecnie wybór rozmiarów jest bardzo szeroki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze też istnieje możliwość docięcia dywanu pod określony- nietypowy rozmiar i obrobienia jest brzegów.

Jaki spód dywanu kuchennego?

Zdecydowanie antypoślizgowy. Dywan powinien ładnie przylegać do podłogi by zapobiec poślizgnięciu. W salonie na dywanie stoi często stolik kawowy, pufa. Bywa też wsunięty lekko pod kanapę. W kuchni dywan leży bez dodatkowo przytrzymania musi więc „przyssać” się do podłogi.

Nasze dywany kuchenne produkowane z poliestru, cienkie i z antypoślizgowym spodem zapewniają stabilne podłoże. Nie podwijają się, nie przysuwają zapewniając bezpieczeństwo. Można je położyć bez żadnych dodatkowych mat bezpośrednio na płytki i bez obaw użytkować.

 

Wzory dywanów ukrywające zabrudzenia.

Jak wiadomo dywany w jednolitym kolorze, bez wzoru mają swój nieodparty urok jednak do kuchni polecamy dywanu posiadające wzór. Dywany kuchenne wielobarwne będą bardziej praktyczne. Obecnie modne są dywany w kolorach szarości czy beżu. Królują wzory graficzne, geometryczne. Dla fanów klasyki oferujemy również dywany w wzory kwiatowe- tradycyjne.

Odpowiedni wybór wzoru i koloru dywanu pozwoli na ukrycie drobnych zabrudzeń, które będą na pierwszy rzut oka niewidoczne. Drobne okruchy zginą i będą niezauważalne.

Czyszczenie dywanów kuchennych.

Dywany kuchenne produkowane z poliestru odporne są na wilgoć oraz częsty kontakt z wodą. Wytrzymują też kontakt z środkami czyszczącymi używanymi częściej niż w przypadku pozostałych dywanów.

W przypadku małych plam, punktowych zabrudzeń świetnie sprawdzi się zwykłe mydło, płyn do mycia naczyń czy pianka lub płyn do czyszczenia dywanów. Dywan należy przetrzeć w miejscu zabrudzenia, chwilę poczekać i usunąć środek czyszczący. Dywany kuchenne szybko schną więc nie musimy długo czekać by z nich  ponownie korzystać.

W przypadku większych zabrudzeń Nasze dywany kuchenne można prać w pralce. Większość z nich mieści się w pralce. Wystarczy dywanik wyprać w 30 stopniach każdorazowo przestrzegając instrukcji producenta. Do ich prania doskonale sprawdzą się proszki używane przez nas na co dzień.  Dywany można również czyścić przy pomocy odkurzacza piorącego.