Czy dywan do kuchni to dobry pomysł?

Czy dywan do kuchni to dobry pomysł?

Dywan w kuchni nie zawsze jest oczywistym rozwiązaniem i dla wielu osób wydaje się zbędnym dodatkiem. Jednakże wbrew pozorom dywany kuchenne mają wiele praktycznych zastosowań, zwłaszcza w przypadku, gdy podłoga, którą mamy w kuchni to panele. Panele podłogowe w kuchni to coraz częstszy wybór przy urządzaniu nowoczesnej kuchni, dlatego dywany antypoślizgowe znajdują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – taki dywanik bywa niezwykle praktyczny. Ale jakie dokładnie zalety może posiadać?

Zalety dywanów kuchennych  

Kiedy kuchnia stanowi formę aneksu często mamy  do czynienia z panelami, takimi jak np. w salonie. Dywan położony w okolicy zlewu, bądź przy zmywarce jest wtedy ważniejszy niż mogłoby się wydawać. Wszelkie zanieczyszczenia i ubrudzenia pozostają na dywanie, nie są przenoszone dalej. Jest to tylko jedno z wielu zastosowań. Co więcej – dywan izoluje nasze stopy od zimna podłogi, a jest to bardzo ważne jesienią oraz zimą. Dodatkowo jest to świetna amortyzacja. Nie ukrywajmy, nie raz i nie dwa zdarzyło nam się przypadkowo upuścić kubek, bądź szklankę. Naczynia w starciu z „nagą” podłogą raczej nie przetrwają, jednakże dywanik pozwala uchronić je przed stłuczeniem ich, co tym samym stanowi ochronę dla podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Dywan kuchenny pozwala nam na szybkie i tanie odświeżenie pomieszczenia. Jak powszechnie wiadomo, dywan potrafi sprawić, że każdy pokój stanie się w bardziej przytulny. Kiedy posiadamy na podłodze kuchennej nieco bardziej wyeksploatowane miejsce, zarysowania czy wyszczerbienia możemy łatwym sposobem zakryć je dywanem o ładnym i estetycznym wzorze. 

Jak wybrać idealny dywan kuchenny? 

W kuchni jest wilgotno, ciepło i nie trudno jest o wdeptanie resztek jedzenia w dywan. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z jego zakupu. Wystarczy, że dobierzemy model przeznaczony do kuchni, z włosiem przystosowanym na wszelkie okoliczności kuchennych realiów. Takie dywany najczęściej robione są z przędzy syntetycznej, która idealnie sprawdza się w kuchni. Jej cechy sprawiają, że dywan jest odporny na zabrudzenia, łatwo go wyczyścić, a niekiedy jest nawet wodoodporny i ogniotrwały. W razie wypadku z rozlaniem ciepłego oleju, unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego warto wybrać model, który będzie nie tylko antypoślizgowy, a także niepalny. 

Bardzo ważna jest też długość włosia. Puchate dywany z obfitym runem zdecydowanie nie sprawdzą się w kuchni, dlatego dywany z poliestru również cieszą się popularnością. Najlepiej wybrać wzorzysty model o ciemniejszym odcieniu. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia będą mniej widoczne. Grubość naszych dywanów kuchennych to zwykle 5 mm. Jest to wystarczająco, aby dywan był miękki w dotyku, przyjemny i praktyczny. Możemy łatwo i szybko wytrzeć go nawet wilgotną szmatką. Taki dywan przetrwa chociażby pranie w pralce i dalej będzie wyglądał nieskazitelnie. 

Znajdujące się w naszej ofercie kolekcje dywanów Klara i Universal są zaprojektowane z myślą o kuchni. Cienkie, łatwe w czyszczeniu i antypoślizgowe! Czego więcej chcieć? 

Jaki wybrać rozmiar dywanu kuchennego? 

Jeżeli chodzi o rozmiar, wszystko zależy już tylko od nas. Jednakże najczęściej dokonywanym wyborem są dywany podłużne, które znajdują swoje miejsce przy szafkach, gdzie zwykle stoimy przygotowując posiłki, bądź zmywając naczynia. Zapewni nam to wygodę korzystania z kuchni i uchroni podłogę przed zabrudzeniami. Wybór rozmiarów jest szeroki, także niezależnie od naszych preferencji czy wielkości kuchni na pewno znajdziemy coś dla siebie. 

Dlaczego spód antypoślizgowy dywanu jest ważny? 

Dywan powinien przylegać do podłogi, aby zapobiec poślizgnięciu się. W kuchni jest to o tyle ważne, ponieważ dywaniku nie przykrywają nam zwykle żadne meble, w przeciwieństwie do dywanów, które kładziemy w salonie, gdzie niekiedy stoi stolik, czy fotel, a często też dywan wsunięty jest pod kanapę. Natomiast w kuchni dywan musi mocno przylegać do podłogi, by się nie podwijał i zapewniał stabilne podłoże. Antypoślizgowy spód zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Możemy położyć go bezpośrednio na płytki i niczym się nie martwić. 

Kometarze

Odpowiedź