Praktyczny i Elegancki: Dywany Pętelkowe i Ich Zastosowanie w Nowoczesnych Wnętrzach

Praktyczny i Elegancki: Dywany Pętelkowe i Ich Zastosowanie w Nowoczesnych Wnętrzach

Dywany pętelkowe (znane również jako dywany o strukturze pętelkowej) to rodzaj dywanów wykonanych z włókien, w których pętelki zostają pozostawione nienaruszone na powierzchni dywanu. Te pętelki mogą być utworzone z różnych materiałów, takich jak wełna, bawełna, nylon, polipropylen czy poliester. 

Na rynku istnieją dwa rodzaje dywanów pętelkowych. Te z pętelkami niskimi są krótkie i utworzone na całej powierzchni dywanu. Dywany tego typu są używane zwykle w przestrzeniach biurowych, korytarzach czy holach, ponieważ są bardziej trwałe. W przypadku tych dywanów z pętelkami wysokimi, niektóre pętelki są wyższe od innych, co nadaje dywanowi trójwymiarowy wygląd. Takie dywany wyglądają bardziej luksusowo, zatem doskonale sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia. 

Jeżeli szukasz dywanu, który posłuży ci przez długie lata, a dodatkowo będzie łatwy w pielęgnacji, a utrzymanie go w czystości nie będzie trudne, dywan pętelkowy to znakomita opcja. Doskonale sprawdzi się w pokojach o nowoczesnej bądź minimalistycznej aranżacji. Dywany pętelkowe sprawdzają się też na balkonach i na tarasach. Ich struktura sprawia, że są odporne na wchłanianie wody i brudu, stąd też nadają się nie tylko do użycia we wnętrzach. Ze względu na swoją estetykę i praktyczność, takie dywany używane są nie tylko w domach, ale również w miejscach publicznych i biurach. 

 

 

Cechy kolekcji NANO 

 

Dywany pętelkowe wykonane są z mnóstwa drobnych pętelek, stąd ich wytrzymałość na uszkodzenia i odgniecenia. Przędza poliestrowa sprawia, że są trwałe i odporne, a co więcej dzięki temu syntetycznemu włosiu są w stu procentach bezpieczne dla alergików, ale również i dzieci, dlatego możesz wybrać taki dywan również pokoju dziecięcego. Co więcej dywany z tej kolekcji posiadają certyfikat OEKO-TEX, co oznacza, że są w pełni bezpieczne i dla ludzi i dla środowiska. 

Dywany z kolekcji NANO mają dwupoziomowe runo, które dodatkowo podkreśla i uwydatnia wybrany wzór. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby stosować go przy ogrzewaniu podłogowym. 

Kolekcja NANO zawiera cały szereg solidnych dywanów w stonowanych, delikatnych kolorach. Z tego powodu dywan z takiej kolekcji idealnie nada się również do pomieszczeń utrzymanych w stylu boho, skandynawskim, loft czy vintage. 

Co najważniejsze dywany z tej kolekcji są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Dywany pętelkowe tworzą pewnego rodzaju barierę dla sierści zwierząt, więc sprzątanie i regularne odkurzanie nie zajmuje dużo czasu. 

dywany nano

 

Dlaczego warto kupić dywan pętelkowy? 

 

Przede wszystkim dywany pętelkowe są bardziej trwałe i bardziej odporne na ścieranie niż dywany z ciętymi włóknami. Dzięki pozostawieniu pętelek na powierzchni dywan staje się bardziej wytrzymały. Co więcej są też bardziej wytrzymałe na plamy, ponieważ pętelki utrzymują płyn na powierzchni przez pewien czas, co znacznie ułatwia ich usunięcie, gdyż ciecz nie wchłania się tak szybko. Taki dywan można łatwo odkurzyć, gdyż brud i zanieczyszczenia pozostają na wierzchu. 

Dywany pętelkowe charakteryzują się różnorodnymi wzorami i teksturami, które dodają stylu do danego wnętrza. Możliwość wyboru między pętelkami wysokimi i niskimi pozwala dostosować dywan do indywidualnych preferencji estetycznych. 

Dzięki gęstej strukturze dywany pętelkowe skuteczniej redukują dźwięki i echa w pomieszczeniach. Tym samym pomaga to w poprawie akustyki wnętrza. 

Jednym słowem dywany pętelkowe są dobrym wyborem ze względu na swoje właściwości praktyczne, jak i wygląd i estetykę. Niezależnie czy potrzebujesz dywanu do salonu, sypialni bądź być może na taras będzie to strzał w dziesiątkę. 

Kometarze

Odpowiedź