Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego? Czy dywan powinien posiadać certyfikat?

Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego? Czy dywan powinien posiadać certyfikat?

Przy wybieraniu dywanu do pokoju dziecięcego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Oprócz wyglądu dywanu przy zakupie dywanu powinniśmy skupić się jeszcze na samym materiale. Dla pewności, że zakupiony przez nas dywan jest całkowicie bezpieczny warto sprawdzić przyznany mu atest. To on daje nam stuprocentową gwarancję, że wszelkie wymogi higieny zostały spełnione. Dywany z atestem są bezpieczne i antyalergiczne, a zarazem miękkie i przyjemne. Certyfikowany dywan to pewność, że będzie on cechował się wysoką trwałością, będzie odporny na ścieranie i odkształcenia. Ważną cechą jest też, że taki dywan charakteryzuje się właściwością antyelektrostatyczną, dzięki której nie przyciąga kurzu i jest łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu w czystości. 

Czym kierować się po upewnieniu się, że dywan wybierany do pokoju dziecka jest bezpieczny?

Przede wszystkim upodobaniami pociechy. Szeroka gama wzorów i motywów kolekcji Bambino pozwoli dopasować nam dywan zarówno do wnętrza jak i do gustów dziecka. 

dywany dla dzieci z certyfikatem

https://panidywanik.pl/102-dywany-dla-dzieci-z-certyfikatami

Jaki zatem dywan wybrać dla chłopca? 

Tutaj idealnie sprawdzi się taki z motywem boiska, bądź toru wyścigowego! Taki wzór pobudzi wyobraźnię, świetnie sprawdzi się jako miejsce do zabawy i zachęci do nauki. Pokój naszej pociechy od razu zamieni się w inspirującą krainę przygód. W asortymencie mamy również wzory z zwierzętami, takimi jak rybki czy motyle. Najczęstsze kolory dywanów w chłopięcych pokojach to: niebieski, granatowy, zielony czy szary.

Podobnie jak w przypadku dywanów chłopięcych, często wybierane są te z motywami zwierzęcymi, z tymże w odcieniach różu, błękitu i fioletu.

dywan dla chłopca tor wyścigowy   dywan boisko dla dzieci

Jaki dywan dla dziewczynek?

Dla dziewczynek, które  uwielbiają bawić się na dywanie, miękki dywan sprawdzi się najlepiej. Każda dziewczynka z pewnością będzie zadowolona, mogąc spędzać czas na dywanie z nadrukiem ulubionego zwierzątka np. motylka, czy kotka. W asortymencie nie zabraknie również dywanów z kreskówkowymi postaciami. 

dywan motylek dla dzieczynki  dywan kotki dla dziewczynki

Kometarze

Odpowiedź