Dywan jako doskonały sposób na izolację od chłodu podłogi

Dywan jako doskonały sposób na izolację od chłodu podłogi

Dywan stanowi ozdobę wnętrza naszego domu czy mieszkania. Należy jednak pamiętać, że podczas wyboru dywanu, oprócz kierowania się estetyką, dobrze jest zwrócić uwagę na właściwości włókien, z którego dywan został wykonany. Docenimy to zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, w którym dywan odgrywa także rolę izolatora ciepła. 

Przed utratą ciepła chronić będzie dywan wykonany z włókien o gęstym i wysokim runie, taki jak dywan typu shaggy. Będzie on chronić ciepło w pomieszczeniu i tym samym prowadzi do oszczędności kosztów energii. Dobrze dobrany dywan zapobiegnie przenikaniu chłodu od spodu i na odwrót. Im gęstsze runo, tym większa ochrona podłogi przed utratą ciepła i niższe szanse na przenikanie dźwięków. 

Dywany z długim włosiem, które znane są pod nazwą shaggy są idealnym rozwiązaniem dla osób, które oprócz walorów estetycznych cenią sobie właściwości użytkowe. Taki dywan pełnić będzie rolę termoizolatora. Włókno, które najlepiej sprawdza się jesienią i zimą jest wełna. 

Dywany shaggy idealnie wpasowują się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. Ze względu na to jakie są miękkie i przyjemne w dotyku, często wybierane są do sypialni, jednak w zależności od naszych potrzeb sprawdzają się także w pokojach dziecięcych czy salonie. Taki kudłaty dywan dodaje przytulności i świetnie sprawdza się przy sofie. Nie tylko świetnie będzie tam wyglądał, ale także pozwoli nam na położenie na nim bosych stóp. Długie i gęste runo na długie lata zachowuje swoje właściwości, a dodatkowo jest niezwykle miękkie i sprężyste. 

Odpowiednia pielęgnacja dywanu sprawi, że pozostanie on z nami na długie lata. Wiele dywanów shaggy posiada elektrostatyczne włókna, które nie przyciągają kurzu, dzięki czemu utrzymanie dywanu w czystości staje się prostsze. Co więcej możemy czyścić go tylko za powierzchni nie powstają żadne odkształcenia.  

Dywan shaggy podkreśli przytulny charakter pomieszczenia, w którym się znajduje, a dodatkowo sprawi, że nie poczujesz chłodu podłogi. Chodzenie po nim boso to czysta przyjemność. 

Nasza oferta dywanów shaggy:

Kolekcja dywanów pluszowych Elite:

Runo 25 mm

dywany shaggy elite

https://panidywanik.pl/34-dywany-elite

Dywany pluszowe/ shaggy o runie wysokości 45mm!

dywany soft

https://panidywanik.pl/40-soft

Kometarze

Odpowiedź