Dywany antypoślizgowe - zalety

Dywany antypoślizgowe - zalety

Dywany antypoślizgowe zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Od innych dywanów wyróżniają się specjalną warstwą spodnią. Dzięki podgumowanym podbiciu dywan nie przesuwa się po podłodze, więc tym samym trudniej o jakikolwiek wypadek. Podgumowany spód ma bardzo dobrą przyczepność niezależnie jak długo posiadamy dywan, więc nie musimy martwić się o jego zużycie. Poza tym taki dywan stanowi świetną izolację, co ma największe znaczenie podczas zimnych pór roku, czyli jesieni i zimie. Nie potrzebujemy żadnej dodatkowej maty pod dywan. Także bez niej będzie trzymał się podłogi i nie będzie się przesuwał.

dywany antypoślizgowe

Do jakich pomieszczeń? - Salon

Dzięki szeregowi zalet dywany antypoślizgowe sprawdzą się w wielu wnętrzach. Pomieszczenie, do którego najczęściej wybieramy dywan to zwykle salon. Dywan antypoślizgowy świetnie sprawdzi się w tym tej tak często używanej przez nas przestrzeni. Antypoślizgowa powłoka zapobiegać będzie ślizganiu się dywanu po podłodze oraz jego zwijaniu podczas chodzenia. Jest to nie tylko niesamowicie wygodne, ale co najważniejsze bezpieczne dla domowników, a bezpieczeństwo w pomieszczeniu, z którego tak często korzystamy jest niezmiernie ważne. Dzięki wybraniu odpowiedniego modelu, który zadowoli nasze gusta, nasz salon zyska na przytulności. Dywan antypoślizgowy sprawdzi się zarówno w salonach urządzonych w stylutradycyjnym, ale także w tych bardziej nowoczesnych wnętrzach. Jest uniwersalny i modny! Czego chcieć więcej?

Dywan antypoślizgowy w kuchni

Dzięki dywanowi zmniejsza się także ryzyko zbicia naszych ulubionych naczyń — zapewnimy naszym kubkom, czy filiżankom miękkie lądowanie. Tak samo jak w przypadku salonu, poza praktycznym zastosowaniem, dywan stanowi świetną dekorację. W takim pomieszczeniu jak kuchnia, z którego korzystamy codziennie, bardzo ważnym jest, aby dywan nie przesuwał się i nie stwarzał ryzyka wypadku. Dywan antypoślizgowy często można też prać w pralce, dlatego warto przyjrzeć się zaleceniom producenta. Jeżeli nasz model pozwala na wrzucenie go do pralki, wtedy utrzymanie go w czystości w takim pomieszczeniu jakim jest kuchnia, będzie jeszcze prostsze. Zanieczyszczenia, które pojawiają się w ciągu dnia można usunąć wilgotną szmatką.

Dywan antypoślizgowy w pokoju dziecięcym

Dywan w pokoju dziecięcym to ważny element wystroju. Nie tylko sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, ale także spełni wiele praktycznych funkcji, począwszy od hamowania chłodu podłogi, a na amortyzacji upadków skończywszy. Oprócz tego dywan w pokoju dziecięcym to też miejsce do zabawy, dlatego dywan antypoślizgowy to dobry wybór. Przetrwa każdą próbę i sprawdzi się w królestwie każdego małego urwisa. Jak wiemy czasem nie trudno o wypadek przy zabawie, jednakże dywan antypoślizgowy łatwo utrzymać w czystości, dlatego bez zarzutu sprawdzi się jako element wystroju w pokoju dziecka. Dywan nie ulegnie odkształceniom, a antypoślizgowa powłoka nie odklei się pod wpływem działania wody czy detergentów.

Antypoślizgowe dywaniki łazienkowe

Także i w łazience dywanik z powłoką antypoślizgową znajdzie swoje zastosowanie. Komplety dywaników łazienkowych stanowią świetny dodatek aranżacyjny. Należy jednak pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, w którym należy stosować zastosowania nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Aby dywan nadawał się do łazienki, powinien wykonany być z odpowiedniego materiału, dlatego dywan antypoślizgowy to dobry wybór. Taki dywan zapewni wysoki komfort i satysfakcję z użytkowania.

Kometarze

Odpowiedź