Jak dbać o dywany pluszowe?

Jak dbać o dywany pluszowe?

Dywany pluszowe nadal przodują jeżeli chodzi o dywanowe trendy. Są niezwykłe miłe i przyjemne w dotyku. Co więcej sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, zwłaszcza w sypialniach i pokojach dziecięcych. Ocieplenie sypialni z takim dywanem nie będzie niczym trudnym. Dzięki dywanowi pluszowemu nasza sypialnia stanie się przytulnym miejscem, z którym ciężko będzie nam się rozstać. Wstawanie z łóżka i kładzenie bosych stóp na miękki dywan będzie dużo przyjemniejsze. Spełni on też zastosowanie estetyczne. Przykuwać będzie wzrok i bez dwóch zdań stanie się wizytówką pomieszczenia.

dywany pluszowe

Z czego wykonany jest dywan pluszowy?

Tajemnica miękkości dywanów pluszowych tkwi w tym, że wykonane są one z mikrofibry. Jest to włókno poliestrowe, które jest wyjątkowo gładkie, sprężyste oraz wytrzymałe. Dzięki temu, że włókno mikrofibry jest dziesięć razy cieńsze od włókna jedwabiu i trzydzieści razy cieńsze od włókna bawełny, dywany te są tak zaskakująco przyjemne w dotyku oraz miękkie. Sposób w jaki jest utkany, sprawia, że świetnie izoluje chłód podłogi i wycisza hałasy. Gęste runo daje wrażenie trójwymiarowości i głębi koloru. Mikrofibra ma też kilka innych zalet. Otóż poliestrowe włókno jest łatwe w pielęgnacji i łatwo je czyścić. Poza tym jest odporne na zabrudzenia, więc jest dużo bardziej praktycznym wyborem niż popularne włochate dywany Shaggy.

Jaki wybrać dywan pluszowy?

Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie dywan pluszowy w kolorze szarości. Sprawdzi się on w niemalże każdym pomieszczeniu. Możemy wykorzystać go w aranżacji nowoczesnej, w pokojach urządzonych w stylu skandynawskim bądź prowansalskim. Nawet po dużych zmianach w aranżacji dywan w takim kolorze dalej będzie pasował i spełniał swoją rolę. Dla zwolenników kolorów polecamy dywany w odcieniach turkusu, różu lub czerwieni. Taki dywan wprowadzi nieco życia do naszych wnętrz i z pewnością przyciągać będzie wzrok. Dywany pluszowe o takich kolorach zwykle znajdują zastosowanie w pokojach dziecięcych. Pielęgnacja dywanów pluszowych wydawać by się mogło, że tak gęsto utkane dywany są problematyczne, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Jest to jednak pewnego rodzaju mit. Zdecydowanie łatwiej o pielęgnację dywanów pluszowych, niż dywanów Shaggy, które również zaliczamy do kategorii dywanów włochatych. Jeżeli dywan pluszowy posiada powłokę antypoślizgową, nadawać się będzie do prania w pralce. Wtedy pielęgnacja takiego dywanu stanie się dziecinnie prosta. Dywany te są odporne na odkształcenia i odbarwienia, dlatego nie musimy się martwić o ich uszkodzenie podczas czyszczenia.

Kometarze

Odpowiedź