Czym się sugerować przy wyborze dywanu do przedszkola?

Czym się sugerować przy wyborze dywanu do przedszkola?

Rodzice wybierając przedszkole dla swojego dziecka, chcą mieć pewność, że będzie w nim bezpieczne. Dowiedz się więcej o dywanach dziecięcych z przeznaczeniem do użytku w przedszkole - czytając Nasz artykuł!

W przedszkolu dywany pełnią nie tylko funkcję ozdobną, edukacyjną, ale także ochronną. Jest to bardzo ważne, by w miejscu, gdzie bawią się dzieci było bezpiecznie. Dywan powinien stabilnie trzymać się podłoża, tak, by nie miał możliwości jeżdżenia po podłodze. Wpłynie to na zabezpieczenie podłogi i pomoże zminimalizować ryzyko upadku.

Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.

Niezależnie gdzie chcemy położyć dywan, to przy chęci zakupu, będziemy rozglądali się za dywanem pasującym kolorystycznie do wnętrza. Jest to ważne, jednak nie najważniejsze. Decydując się na dywan w przedszkolu, warto zwrócić uwagę na więcej szczegółów. Zamiast sugerować się najwyżej kolorystyką mebli, czy ścian w pomieszczeniu, warto zastanowić się, czy dywan będzie bezpieczny dla otoczenia. Dywany dla dzieci powinny spełniać wymagania higieniczne oraz nie zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia, a to właśnie spełnia Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017. który posiadają dywany w Naszym sklepie. 

https://panidywanik.pl/img/cms/certyfikat.pdf

Zabawa i edukacja

Dla wielu rodziców ważne jest, by ich dzieci odpoczywając, jednocześnie uczyły się nowych rzeczy. Przedszkole to miejsce, w którym dzieci stają się kreatywne, dzięki zapewnionej edukacji. Poprzez zapewnione tam atrakcje, stają się pomysłowe, ambitne i szybciej poznają świat! Zajęcia, które prowadzi się w przedszkolach integrują grupę, a najczęściej pomagają w tym gry i zabawy. Dobrą zabawę dla dzieci, ułatwią takie gadżety, jak dywany z dziecięcymi motywami.

Szeroki wybór wzorów

Nie tylko bezpieczeństwo jest ważne, ale także zastosowanie dywanu. Warto uwzględnić w jakiej grupie przedszkolnej, na jakiej sali chcemy położyć dywan. Być może w asortymencie posiadamy dywan z motywem, który idealnie nada się do danej grupy. Posiadamy różnorodne wzornictwo, jak i kolorystykę, np. motylki, sówki, rybki, owieczki, kotki i wiele innych. Wzory dostępne są w różnych kolorach, tak, by idealnie je dopasować. W naszym sklepie można również znaleźć dywany jednokolorowe.

Jakie wzory wybierają Państwo najczęściej?

Zdecydowanie uliczki, miasteczko czy wodny świat. Są to uniwersalne dywany, na których zabawa sprawia wiele frajdy, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Dzieci w wieku przedszkolnym są na tyle kreatywne, że zabawy na dywanie będą trwały godzinami. Warto wspomnieć, że dywan np. miasteczko, to nie tylko tradycyjna jazda po drodze, ale także odwiedzanie niezwykłych miejsc przez dzieci, jak sklepy, łąki, pola, czy nawet lotniska. Nieprzeciętne wzory zachęcą do aktywności fizycznych, pobudzając wyobraźnie!

dywan dla dzieci uliczki   dywan miasteczko dla dzieci  dywan dla dzieci kiddie 12 wodny swiat z atestem

Porządne wykonanie

Dywan, tak jak wykładzina, jest w stanie zapewnić wiele atrakcji, wkomponować się w wystrój wnętrza, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo dziecku, jak i podłodze przed zniszczeniem. Większość Naszych dywanów wykonana jest z poliamidu, czyli włókna odpornego na przytarcia, ścieranie i inne codzienne zniszczenia. Ten materiał sprawia, że dywany są łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo łatwo schną. Dzięki czemu plamy po dziecięcej zabawie, czy jedzeniu nie będą już problemem. Jeśli chcemy wyczyścić dywan miejscowo, możemy zrobić to mokrą ściereczką, jednak przy czyszczeniu całościowym, zaleca się pranie na sucho. W artykule o dywanach z poliamidu wyjaśniamy jak to zrobić. Jeśli jesteś zainteresowany/a tym tematem, odsyłamy do poprzedniego wpisu! 

https://panidywanik.pl/xipblog/post/31_dywany-z-poliamidu-wszystko-o-nich.html?page_type=post

Kometarze

Odpowiedź