Dywany sensoryczne: Estetyka i rozwój sensoryczny dzieci z kolekcjami COLOR KIDS i Yoyo

Dywany sensoryczne: Estetyka i rozwój sensoryczny dzieci z kolekcjami COLOR KIDS i Yoyo

Dywany sensoryczne nie tylko zdobią pokój naszej pociechy, ale przede wszystkim przyczyniają się do rozwoju malucha. Ale czym w ogóle jest sensoryka i dlaczego dywan może pomóc w prawidłowym wzroście dziecka?

Sensoryka to nic innego jak możliwość rejestracji informacji za pomocą zmysłów oraz ich przetwarzanie przez układ nerwowy. Zmysły są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, dlatego tak ważna i istotna jest praca nad ich rozwijaniem się i ich pobudzanie.

Dywany sensoryczne z kolekcji COLOR KIDS to szereg kreatywnych i kolorowych wzorów, z których można wybrać ten jeden idealny dywan do pokoju swojego dziecka. Pobudzają wyobraźnię i to nie tylko dzięki swojemu wyglądowi. Co więcej stymulują zmysł dotyku za sprawą zróżnicowanych materiałów i struktur. Zastosowane kontrastowe kolory angażują zmysł wzroku dziecka i przyciągają tym samym jego zainteresowanie. Użyte w kolekcji COLOR KIDS wzory pozwalają na wielogodzinną i ciekawą zabawę - motyw toru, ulicy czy miasta wręcz proszą się o używanie na nich ulubionych autek.

dywany color kids

Dywany z tej kolekcji wykonane są z bardzo miękkiego i trwałego materiału jakim jest polipropylen. Materiał ten doskonale sprawdza się w przypadku alergików. Jest on w pełni bezpieczny.

Z kolei jeżeli wolisz utrzymać wystrój pokoju swojej pociechy w bardziej stonowanych kolorach idealnym dla ciebie wyborem będzie kolekcja Yoyo. Kolekcja ta również zawiera szereg ciekawych dywanów sensorycznych, jednakże różni się kolorystyką i motywami. Dwupoziomowe runo podkreśla wzór na dywanie, jednocześnie wspomagając rozwój sensoryczny dzieci. Dodatkowym ich atutem jest wytrzymałość i odporność na ugniatanie dzięki zastosowaniu przędzy poliestrowej.

dywany yoyo

Przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego niezmiernie ważne jest bezpieczeństwo malucha. Tak samo jak w przypadku kolekcji COLOR KIDS dywany z kolekcji Yoyo są odpowiednie dla osób z różnymi alergiami. Dywany z obu kolekcji stosować można przy ogrzewaniu podłogowym oraz łatwo utrzymać w czystości - nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji - wystarczy im regularne odkurzanie.

Jeżeli szukasz dywanu do pokoju swojego dziecka, który ma mieć więcej niż jedno zastosowanie, czyli ma być praktyczny, ale również dobrze się prezentować, wybór jest prosty. Jeden z dywanów z wyżej opisanych kolekcji będzie niezawodny. Wolisz wzory z motywem ulic czy miast? Wybierz kolekcję COLOR KIDS. Stonowane i neutralne kolory to to, co preferujesz przy aranżacji pomieszczenia? W takim razie kolekcja Yoyo będzie dla ciebie.

Kometarze

Odpowiedź