Aktywne filtry

Hoker - co to takiego?

Jest to rodzaj wysokiego krzesła, które stosowane jest najczęściej w barach oraz restauracjach. Na rynku można znaleźć różne rodzaje m.in. z oparciem lub bez, z funkcją regulacji wysokości oraz montowane do podłogi. Hokery przeważnie mają  wysokość od 74 do 81 cm, ale zdarzają się również wersje o wysokości 91 cm.

Czy krzesła barowe nadają się do użytku domowego?

Jak najbardziej, krzesła barowe coraz częściej spotyka się nie tylko w pubach i restauracjach, ale także w domach. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnej kuchni, gdyż najczęściej tworzone są w stylu nowoczesnym, glamour i loftowym. Najczęściej stosowana kolorystyka to: czarny, granatowy, butelkowa zieleń, szary, bordowy, kremowy i biały.

W jakich domach sprawdzą się hokery?

Hokery to wysokie krzesła, z racji tego, w prosty sposób można je dopasować do wyższego, kuchennego blatu. Czy kolorystyka ma znaczenie? Oczywiście. Przeważnie krzesła barowe wybierane są w kolorze czarnym, granatowym lub butelkowej zieleni do ciemnych, przestronnych aranżacji kuchennych. Dlaczego? Dzięki temu tworzy się w domu cięższy, barowy klimat zachowując elegancję i minimalizm wnętrza. 

W jakiej sytuacji warto się na nie zdecydować?

Kiedy mamy małe mieszkanie i zależy nam na zaoszczędzeniu przestrzeni. W blokach zdarzają się kuchnie niewielkich rozmiarów, nawet jeśli nie ma w niej miejsca na standarowy stół - My mamy na to rozwiązanie. Blat stołowy mocowany do ściany, który w prosty sposób można rozłożyć przed spożyciem posiłku i później złożyć w razie potrzeby. W takiej sytuacji hokery będą wręcz obowiązkowe, można je przystawić do ściany, parapetu i nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu w kuchni. 

Jakie hokery/krzesła barowe znajdziesz w Naszym asortymencie?

Hokery i krzesła barowe w Naszym sklepie są w różnorodnych kształtach oraz kolorystyce. Znajdą Państwo zarówno krzesła z podnóżkiem jak i bez. Te z regulacją wysokości, posiadają wygodną rączkę, dzięki której bez schodzenia z krzesła, możemy ustawić siedzisko według własnych preferencji. Obrotowa funkcja 360 stopni jest dodatkowym atutem.

Dobór krzesła barowego do kuchennego blatu

Nasi klienci często pytają jakie krzesła wybrać. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy ma inną kuchnię i pomysł na jej wyposażenie. My możemy Państwu podpowiedzieć, że najlepiej zdecydować się na hokery z regulacją wysokości oraz podnóżkiem. Pozwoli to na komfort użytkowania, bez względu na styl wnętrza, ulubionych odcieni oraz wzrostu domowników i gości. Przyjęta norma różnicy wysokości między siedziskiem krzesła, a blatem powinna wynosić około 30 cm.

Dlaczego w restauracjach krzesła barowe są komfortowe?

Podczas pobytu w takich miejscach, najczęściej głośno gra muzyka, przez co rozmowy z bliskimi są utrudnione. Krzesła barowe są o tyle komfortowe, że dają możliwość swobodniejszej rozmowy z racji bliższej odległości z rozmówcą. Dodatkowo posiadają obrotową funkcję 360 stopni, przez co bez problemu odwrócimy się za siebie. Antypoślizgowa podstawa odpowiada za stabilność, a sama wysokość krzesła na komfort odpoczynku, jak i spożywanie posiłków.